Szkolny konkurs pięknego czytania klas 1-3 - 2.06.2023 :)

Maj jest miesiącem książki, a my zakończyliśmy go w stylu czytelniczym.
W piątek 2 czerwca przeprowadzony został drugi etap konkursu pięknego czytania dla klas młodszych zorganizowanego przez szkolną bibliotekarkę. Wystąpili w nim najlepsi lektorzy wyłonieni w konkursach klasowych, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.
W pierwszym etapie dzieci przygotowywały interpretację wybranego tekstu.
Najlepsi w piątek zaprezentowali znany tekst oraz nowy, który był niespodzianką losowo wybraną przez uczestników.
Wszyscy uczniowie czytali na niezwykle wysokim poziomie. Wykazali się wspaniałą interpretacją głosową fragmentów baśni.
Najlepsi wśród nich okazali się:

I miejsce Amelka Januszkiewicz z klasy III
I miejsce Hubert Rzeszot z klasy II
I miejsce równorzędne Paweł Kotelnicki i Dawid Malinowski z klasy I

Wyróżnienia:
Maja Ferens
Laura Wiewióra
Julia Małecka
Filip Cichosz
Aniela Drewicz

Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że konkurs się podobał. Czytanie jest sztuką, a trening czyni mistrzów.
Dziękuję paniom: Edycie Jarosz, Joannie Kroczyńskiej, Iwonie Błauciak oraz przedstawicielkom samorządu Oli, Marlenie i Julii z klasy ósmej za udział w wysłuchaniu dzieci i pracę w komisji, pani Katarzynie Mazur za piękne nagrody dla dzieci.

Wasza bibliotekarka Sylwia Olszak