Drodzy Rodzice! :)

Mowa, czyli porozumiewanie się językowe jest istotnym czynnikiem w regulacji stosunków człowieka z otoczeniem. Umiejętność sprawnego mówienia we współczesnym życiu jest szczególnie ważna. Wszelkie, nawet niezbyt rażące wady wymowy mogą w sposób istotny wpływać negatywnie na losy dzisiejszych ludzi. Zamykają im drogę do wielu interesujących zawodów.

Bez względu na wiek pojawienia się, wszystkie zaburzenia mowy negatywnie wpływają na kształtowanie się osobowości dziecka, a w szczególności na rozwój kontaktów społecznych i poznawanie świata.

W naszej szkole zajęcia logopedyczne odbywają się dla dzieci, które zostały zakwalifikowane do terapii po wstępnych badań przesiewowych.

Pamiętając jednak, jak ważna jest profilaktyka logopedyczna, starając się jak najlepiej wspomóc rozwój dzieci, prowadzone są w szkole grupowe zajęcia logopedyczne dla dzieci z klas „0” i edukacji wczesnoszkolnej.