Program "Razem łatwiej" :)

Szanowni Państwo,
nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego „Razem Łatwiej”, który oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat. Celem programu jest wsparcie uczniów, którzy doświadczają smutku, samotności, myśli samobójczych; oraz ich rodziców.

Program oferuje natychmiastową pomoc. Uruchomiony został specjalny nr telefonu do rejestracji uczestników programu (800 805 600), na który będą mogli dzwonić pracownicy szkoły, rodzice zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci, a także młodzież szukająca pomocy.
Podczas rozmowy telefonicznej pracownik infolinii przeprowadzi tzw. triage diagnostyczny, który będzie oceniał potrzeby pacjenta oraz określał dalszą ścieżkę pomocy, uwzględniając w tym konsultacje ze specjalistą w gabinecie (dla naszego regionu jest to Jelenia Góra) oraz spotkania wspierające do czasu, kiedy potrzebna pomoc będzie dostępna bliżej miejsca zamieszkania.

Małgorzata Bryś - Kowalska